KultúrBarát(h)ok

Kondor Vilmos: Bűnös Budapest

Rákaptam a krimikre. Nem, nem szeretem az erőszakot, ámde szeretem a jól megírt regényalakokat, az izgalmas történeteket, az agysejteket megmozgató  nyomozásokat (ha valakinek még nem tűnt volna fel, Sherlock Holmes-függő vagyok!). Baráth Katalin regénytrilógiáját nagyon szerettem, de most valami kevésbé lányost szerettem volna olvasni. Mivel minden könyvesblog legendákat regélt Kondor Vilmos könyveiről, eljött az idő,… Tovább »

Fékezhetetlen

Végre egy dögös gengszterfilm! Ez igen, imádtam! Bár én inkább kamara-gengszerfilmnek nevezném, hiszen egy faluban játszódik, nem túl sok szereplővel. Nem nagymenők a főszereplők, hanem egyszerű vidéki szeszcsempészek, akiknek meggyűlik a bajuk a korrupt bűnüldöző szervekkel.  A szesztilalom idején vagyunk, Virginia államban. Adva vannak a Bondurent – testvérek: Forrest (Tom Hardy tökéletesen hozza az egyszerű… Tovább »

Hisztéria

Londonban járunk, 1880-ban. Mortimer, a szépreményű ifjú orvos (Hugh Dancy, nem tudom, mit csinált eddig, de a látottak alapján nem is érdekel) a kor leghíresebb orvosának, Dr. Robert Darlymple-nek (Jonathan Pryce fergetegesen jól komédiázik, lubickol a szerepében) a segítője lesz. És hogy mivel foglalkozik a köztiszteletben álló doktor? Hisztériás hölgyeket kezel sajátos módon: kézi úton… Tovább »

Stieg Larsson: A kártyavár összedől

Az előző könyvnek úgy volt vége, hogy a családi dumcsiparti hangyányit elfajult Salanderéknél: Lisbethet a kedves bátyja elevenen elásta, az apukája fejbe lőtte, minek örömére Lisbeth egy baltával átrendezte apuka arcberendezését, a bátyját pedig Blomkvist vonta ki a forgalomból egy időre. Nos, a kórházban sikerül egymás mellett lévő szobában elhelyezni a nagy nehezen megmentett apát… Tovább »

Vadállatok

Nem tudom eldönteni, hogy mikor lőtte be magát Oliver Stone jobban, akkor amikor a forgatókönyvet írta, vagy amikor a filmet rendezte. Teljesen mindegy, a végeredmény katasztrofális lett. Oliver Stone egy élő legenda. Meghatározó élmény volt életében, hogy részt vett a vietnámi háborúban. Már első filmje, A szakasz (emlékeztek Willem Defoe-re?)  Oscar-díjat nyert, majd jött Született… Tovább »

Az utolsó angol úriember

Az idei év a változások éve az életemben. Többek között eldöntöttem, hogy szakítok a sorozat-abszintenciámmal, és néhányat meg fogok nézni. Naná, hogy egy Camberbutch-sorozattal kezdtem (nehéz engem lenyűgözni, de ha sikerül..). A történet az első világháború előtti években indul, és a háború végéig tart. Adva van Christopher Tienjens (Benedict Cumberbutch), egy igazi angol úriember, akinek… Tovább »

Anya-lánya bonyolultan

Pár éve láttam egy egész jó filmet, többek között Sandra Bullock szereplésével. Egy életvidám, nevetős-sírós film volt, az a tipikusan barátnőkkel nézős. Nos, a listámon szerepel a könyvváltozat is. És mint általában mindig, a könyv fényévekkel felülmúlta a belőle készített filmet. Rebecca Wells: Vagány nők klubja Adva vagyon Sidda, aki férjhez menne (a tökéletes pasihoz),… Tovább »

Stephen Hawking élete és világa

“Üdvözlöm, Stephen Hawking vagyok: fizikus, kozmológus és álmodozó. Bár nem tudok mozogni, és számítógépen keresztül kell beszélnem, az elmém szabad”. A zseni, aki közel hozta az emberekhez az elvont tudományt, a szupersztár, akinek az elméje előtt meghajol a világ. Ismerjük meg közelebbről. 1942. január 8-án született Oxfordban Frank és Isobel Hawking első gyermekeként. Ez a… Tovább »

Verdi: Aida

Megértem az operára. A zenében alapvetően sznob vagyok: musical, rockopera. Az úgynevezett könnyűzene eléggé hidegen hagy, leragadtam a Queen-nél. Mivel egy operettfüggő apukával élek egy háztartásban, ezért néha egy – egy operett is becsúszik az életembe. Aki Rock Színházon nőtt fel, úgy, mint én, annak, ahogy szoktam volt mondani, van szeme és füle a zenéhez… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!