KultúrBarát(h)ok

Vadas Zsuzsa: Tuti dilik

Az első újság, amit előfizettem, a Nők Lapja volt. Miért? Azért, amiért mindenki: már a nagymamám is olvasta, ezért már nagyon korán az életem részévé vált. Az évek során a szerzők családtagok lettek, ma már az első egy-két sorból megmondom, hogy ki írta az adott cikket. Szegő András interjúinak nincs párja, Schaffer Erzsébet epikus leírásai… Tovább »

Dan Brown: Inferno

Ébredtél már arra, hogy nem emlékszel semmire? Gyötörtek már pokoli látomások a világ végéről? Zakatolt már a fejedben egy mondat, amiről nem tudtad, hogy mit jelent? Robert Langdon bizony így járt. Zúgó fejjel, lenullázott memóriával tér magához egy kórházi ágyon, és az első, ami eszébe jut: “Keressetek és találjatok”. De mit kell keresni, és miért… Tovább »

Lynette Porter: Benedict Cumberbatch In Transition

Elég nyüzüge és nem is néz ki jól. Mégis A listás sztár lett belőle: Benedict Cumberbatch. Mi a titok? Egyszerű: lenyűgözően tehetséges. Nem véletlenül a kedvenc színészem. A Sherlock című tévésorozatot 2010-ben mutatták be, Ben pedig egyetlen nap alatt lett sztár. Azóta sorra forgatja a filmeket, melynek következében cirka három év alatt elérte, hogy egy… Tovább »

Neil Gaiman: Amerikai istenek

Amerika a lehetőségek hazája, de vajon szebb, jobb hely, mint bármely másik ország?  Nem, természetesen nem jobb, csak más. Ezt főleg az látja a legjobban, aki máshonnan érkezett ide. Mint például Neil Gaiman az ízig-vérig angol író, aki amerikai felesége miatt tette át székhelyét az Újvilágba. Nem kicsit kapott kultúrsokkot, aztán természetesen ahogy múltak az… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!